Motoryzacja

Naprawa wtryskiwaczy w lubelskim

zdjIlość pojazdów mechanicznych gwałtownie wzrosła w minionej dekadzie, przede wszystkim za sprawą przedsiębiorczych ziomków sprowadzających używane auta w różnym stanie z zachodu. Wraz ze wzrostem aut rozwinęło się dużo warsztatów samochodowych, od małych w garażach po autoryzowane serwisy znanych międzynarodowych firm. Prowadzi tu Bosch jako renomowana firma oferująca całościowe usługi napraw samochodów wszelakiego zakresu.

Na stronach internetowych Bosch serwis można prześledzić detale oferowanych usług przez każdy z warsztatów. Pomocne jest to w wyborze rzetelnego mechanika w interesującej nas okolicy. Specjalizacją Bosch Diesel Centrum są reperacje układów wtryskowych silników wysokoprężnych. Trzeba tu wymienić systemy wtryskowe z pompami typu VP 29/30/44. W tych pompach sterownik odpowiedzialnym jest za właściwe sterowanie dawką i kątem wtrysku. Po naprawie sterownik musi być ponownie zaprogramowany.

Inne nowoczesne układy wtryskowe to Common rail, posiadają one podzespoły precyzyjnie sterujące wysokim ciśnieniem, co zapewnia poprawę osiągów silnika i zmniejsza ilość zużycia paliwa. Ciśnienie wtrysku dochodzi do 1600 barów, dlatego układ musi być zrobiony z bardzo dokładnych tworzyw gwarantujących pełną szczelność. Zużycie któregoś detalu, nieszczelność w ten sposób spowodowana np. przez używanie wadliwego paliwa powoduje nieprawidłową pracę całego systemu. Trzeba tu dodać, że nieszczelność systemu może wystąpić w przypadku znacznie mniejszych zużyć  materiału w porównaniu do klasycznych wtrysków.

Naprawa wtryskiwaczy w  lubelskim gwarantuje szeroki zakres usług w naprawie nowoczesnych wtrysków takich jak common rail w samochodach osobowych i ciężarowych. Warsztat oferuje także kompletny

serwis pompowtryskiwaczy w samochodach ciężarowych lubelskie.