Nauka

Tablice interaktywne w szkołach.

Tablica interaktywna (inaczej „tablica multimedialna”) to urządzenie z wyglądu przypominające dużą tablicę, jakie jest połączone z komputerem i z projektorem multimedialnym. Przez moduł elektroniczny są przekazywane do komputera informacje dotyczące położenia pisaka albo palca względem osi X i Y tablicy. Za jej pomocą można obsługiwać każdy program uruchomiony na komputerze. Tablice interaktywne cieszą się coraz większą popularnością. Coraz częściej są używane w trakcie szkoleń oraz konferencji.

tablica interaktywnaJaką wybrać tablicę interaktywną? Trzeba pomyśleć, czy ma być stacjonarna czy przenośna. Możemy kupić tablice wykonane w technologii elektromagnetycznej, w podczerwieni lub tablice dotykowe, o pow. teflonowej, ceramicznej czy też poliestrowej.

Tablice interaktywne idealnie zastępują tablice szkolne. Dzięki nim nauczyciele nie są uzależnieni od pracowni komputerowej. Tablica interaktywna umożliwia pracę metodami aktywnymi, na korzystanie z programów multimedialnych, internetu oraz z filmów. Angażuje uczniów, powoduje, że uczniowie bardziej uważają na lekcjach. Tablice qomo łączą łatwość korzystania z odpornością na zniszczenie. Do pisania po tablicach dotykowych potrzebne są specjalne pióra. Natomiast po tablicach Qomo wyprodukowanych w technologii podczerwieni można pisać palcem. Tablice cechuuje trwałość. Można je czyścić przy pomocy standardowego środka służącego do czyszczenia tablic.