Budownictwo

Taras w betonie czy gresie

Taras to miejsce, które szczególnie kojarzy się z relaksem i wypoczynkiem. Taka strefa komfortu powinna być funkcjonalnie i estetycznie zaprojektowana, a jej główny element stanowi powierzchnia. Z tego względu, że tarasy buduje się na poza pomieszczeniem zamkniętym, podłoga musi być trwała, wytrzymała i odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Jakie płyty tarasowe wybrać by były funkcjonalne i pięknie się prezentowały? Z czego można wykonać taras? Bardzo dobrymi budulcami są płyty z betonu i gres tarasowy.

Jakie są zalety płyt betonowych

Płyty i kostki betonowe mają bardzo wiele zalet, do których zaliczają się doskonałe właściwości mrozoodporne, wytrzymałość i trwałość. Dzięki takim cechom świetnie się sprawdzają na zewnątrz budynków i to w każdych, niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Takie materiały stwarzają bardzo wiele możliwości aranżacyjnych, ponieważ są dostępne w bardzo wielu wariantach kolorystycznych i mogą mieć najróżniejszą fakturę. Płyty betonowe mogą mieć powierzchnię chropowatą, fakturową, gładką i imitować drewno, skały, kamień, cegłę, a nawet ceramikę. Dzięki nowoczesnym metodom barwienia płyty z betonu mogą posiadać najprzeróżniejsze wzory i kolory, co jest ich bardzo atutem aranżacyjnym.

Gresy tarasowe – co musisz o nich wiedzieć

Materiał tego typu to także bardzo atrakcyjna propozycja na budulec tarasów i balkonów, ponieważ charakteryzują się wieloma cennymi właściwościami. Podobnie jak płyty z betonu są wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak ujemne temperatury, opady deszczu, wilgoć czy silne nasłonecznienie. Ponadto są odporne na przeciążenia i środki chemiczne. Gresy są także bardzo wytrzymałe na uszkodzenia, co sprawia, że można je z powodzeniem użytkować i to przez wiele lat.
Na rynku jest dostępny szeroki wybór płyt gresowych z ogromną paletą wzorów i kolorów. Można znaleźć piękne gresy imitujące różne gatunki drewna, kamienia czy betonu.

Gresy i płyty betonowe – ozdoba każdego tarasu

Bez względu na to czy wybierzesz gresy tarasowe, czy płyty z betonu możesz liczyć na bardzo efektowną aranżację tarasu. Inwestując w tego typu materiały budowlane, na pewno się nie zawiedziesz, ponieważ to budulce bardzo wytrzymałe i trwałe.
Takie rozwiązania nawierzchniowe cechują się wysokim poziomem użyteczności i niespotykaną, efektowną estetyką. Dzięki bogactwu kolorów i faktur oraz doskonałym parametrom technicznym gresy i płyty z betonu cechują się nieprzeciętnymi walorami użytkowymi i wizualnymi. Ich wykorzystanie to znakomity sposób na stworzenie oryginalnego i pięknego tarasu.

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *