Budownictwo

Zastosowanie kołków wciskanych

Kołki wciskane to elementy służące do łączenia różnego rodzaju konstrukcji. Są one umieszczane w metalu lub innym tworzywie poprzez zastosowanie techniki wcisku mechanicznego. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć trwałe oraz bezpieczne połączenie elementów, stworzenie dystansów lub pozycjonowanie danych komponentów.

Rodzaje kołków wciskanych w sklepie Norsteel.pl

Firma Norsteel posiada w swojej ofercie szeroki asortyment kołków wciskanych. Stanowią one kołki najwyższej jakości, dzięki czemu charakteryzują się trwałością oraz wysoką wytrzymałością. Wśród nich dostępne są różnego rodzaju warianty wykonania, materiały, powierzchnie oraz długości. Do wyboru są kołki wciskane z gwintem – z łbem standardowym, łbem zredukowanym, kołki do obciążeń oraz kołki wciskane bez gwintu – kołki typu FH, FHS i INOX. Tak szeroki wybór kołków wciskanych pozwala na znalezienie idealnego rozwiązania w zależności od potrzeb klientów.

Zastosowanie kołków wciskanych

Kołki wciskane to elementy, które najczęściej wykorzystywane są w sytuacjach, gdy szczególnie ważna jest precyzja oraz wytrzymałość otrzymanego połączenia. Często używane są one do montażu złączy czy innych elementów konstrukcji. Kołki oferowane przez Norsteel.pl pozwalają na wykorzystanie ich w wielu branżach przemysłowych. Znajdują zastosowanie w przemyśle elektronicznym, motoryzacyjnym, lotniczym oraz w budowie maszyn i urządzeń. Stanowią one wysokiej jakości, niezawodne rozwiązanie. Mogą być używane do łączenia konstrukcji wykonanych z metalu oraz częściowo ze stali nierdzewnej – kołki zamówisz na: http://norsteel.pl/kategoria/nasza-oferta/elementy-wciskane/kolki-bez-gwintu/

Zalety stosowania kołków wciskanych w konstrukcjach

Kołki wciskane stanowią rozwiązanie, które może być wykorzystywane do wielu różnych zastosowań. Łączenie materiałów za pomocą wcisku stosowane jest do elementów o różnej grubości i długości. Ta metoda pozwala montować zarówno elementy mocujące, jak i dystansowe. Kołki zapewniają wysoką dokładność pozycjonowania oraz gwarantują brak odkształceń materiału. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest także fakt, że po zamontowaniu kołki wciskane licują się z powierzchnią metalu. Pozwala to na ich niewidoczny montaż. Takie rozwiązanie sprawia też, że nie ma konieczności wykonywania dalszej obróbki materiału, doszczelnienia czy przyspawania. Łączenie elementów kołkami wciskanym stanowi, więc wygodną oraz szybką metodą pozwalającą na otrzymanie wysokiej jakości połączeń. Przy tym zastosowanie kołków wciskanych pozwala na uzyskanie połączenia o wysokiej obciążalności, wytrzymałości na obciążenia skręcające i wyrywające.

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *