Zdrowie i uroda

Czy warto wykonywać oczyszczanie twarzy

Problemy z zaskórnikami, krostami lub trądzikiem – tu na ratunek może przyjść zabieg, jakim jest manualne oczyszczanie twarzy. Jest to metoda dokładnego usuwania niedoskonałości ze skóry. Zabieg wykonuje kosmetyczka. Dzięki niemu skóra staje się bardziej odświeżona i lepiej wchłania substancje zawarte w kosmetykach. Oczyszczanie zwykle trwa około dwóch godzin i wykonywane jest na twarzy, szyi i dekolcie. Jego wadą jest to, że momentami może być mało przyjemny. Jednak poleca się go zwłaszcza dla osób, których naskórek jest zanieczyszczony zaskórnikami, mają widoczne krosty i grudki oraz powiększone pory. Oczyszczanie twarzy to niezbędny element pielęgnacji twarzy.

Jak wygląda leczenie


Zabieg rozpoczyna się od starannego usunięcia makijażu. Później nałożony jest peeling, który zmiękcza naskórek. Złuszczana jest zrogowaciała warstwa naskórka. Następnym etapem jest nakładanie na kilka minut na skórę preparatu zmiękczającego i kierowanie strumienie pary na twarz, które rozszerza pory i pozwala lepiej działać preparatowi. Kosmetyczka usuwa później zawartość porów. Po pozbyciu się zaskórników z twarzy nakładany jest przeciwzapalny, kojący krem albo maska. Ostatnim krokiem leczenia jest nałożenie specjalnego kremu ochronnego dopasowanego do rodzaju i wymagań skóry osoby poddającej się leczeniu. Zabieg jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, oprócz skóry włośniczkowej, ze względu na parę. Często dodatkowo w gabinetach kosmetycznych wykonywany jest również masaż twarzy, w celu stymulowania mikrokrążenia skóry, który pomaga substancjom czynnym lepiej wniknąć w naskórek.

Czy taki zabieg jest bezpieczny


Manualne oczyszczanie twarzy jest bezpieczną usługą kosmetyczną, nie posiadającą skutków ubocznych. Skóra jednak po zabiegu może być zaczerwieniona przez kilka dni. Warto w tym czasie stosować bezpieczne i łagodne kosmetyki. Należy pamiętać o higienie i delikatnym makijażu. Trzeba zwrócić uwagę na stosowanie ochrony przeciwsłonecznej przed wystawianiem twarzy na promienie słoneczne. Należy przez parę dni wstrzymać się od korzystania z basenu i sauny. Zabieg jest bezpieczny, lecz niektórym osobom nie zaleca się go. Są to osoby, które posiadają uszkodzenia skóry, otwarte rany, choroby wirusowe, aktywne zapalne choroby skóry, grzybicę skóry, skórę bakteryjną, trądzik różowaty, trądzik ze stanem zapalnym, bądź świeżą opaleniznę.

Jakie są efekty


Zabieg gwarantuje dokładnie oczyszczoną twarz, zdrową oraz wolną od zaskórników, pryszczy. Pozwala szybko pozbyć się zmian, poprawiając wygląd skóry.

Gdzie wykonać zabieg


Manualne oczyszczanie twarzy jest realizowane w wielu salonach kosmetycznych, na przykład Coco Time Wrocław. Jest to salon cieszący się dużym uznaniem ze swoich usług najwyższej jakości. Nie zwlekaj i przekonaj się sama!

Sprawdź ofertę na https://coco-time.pl/oczyszczanie-manualne/!

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *