Rodzina i Kobieta

Mikołajki – prezentowy zwyczaj

Pomimo tego, że Mikołajki to zwyczaj wywodzący się ze średniowiecznych legend o życiu świętego Mikołaja i praktykowany niemal na całym świecie, to wciąż wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego prezentu. Na co powinniśmy zwróci szczególną uwagę, aby wybrać nie tylko oryginalny prezent, który spodoba się obdarowywanemu wywołując uśmiech na jego twarzy, ale jednocześnie nie będzie nadwyrężeniem naszego grudniowego budżetu? W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że grudzień to czas jednych z największych wydatków związanych z przygotowaniem Świąt Bożego Narodzenia.

Oryginalne prezenty – ciężki wybór?
Wbrew pozorom wybranie oryginalnego prezentu dla przypadkowej osoby jest niezwykle ciężkie. Każdy prezent powinien być poprzedzony nawet pobieżną analizą osoby obdarowywanej – jej zwyczajów, hobby i zainteresowań oraz potrzeb. Tylko w ten sposób będziemy mieli możliwość wyboru prezentu, który nie stanie się niepotrzebnym bibelotem leżącym na półce lub biurku. Bibeloty oferowane w wielu sklepach mogą być dobrym pomysłem na prezent pod warunkiem, że będą dopasowane do danej osoby i spersonifikowane.

Ile kosztuje prezent Mikołajkowy?
Na tak postawione pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy od wyboru konkretnej rzeczy. Jeżeli zdecydujemy się na zakup elektroniki to musimy się liczyć z wydatkiem na poziomie przynajmniej kilkuset złotych, jeżeli zaś postawiony na drobne upominki, to wystarczające może być nawet 30,-zł.

Podsumowując, nie można jednoznacznie określić, co będzie dobrym prezentem z okazji Mikołajek – każdy prezent powinien być jednak dawany od serca i nawet najmniejsza drobnostka powinna wywołać uśmiech u obdarowanego. Prezent powinien być przede wszystkim upominkiem wskazującym na pamięć o danej osobie.

Alvaro

1 komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Częstym marzeniem dzieci jako prezent jest chęć posiadania zwierzątka, najczęściej psa. Jest to duży problem dla rodziców bo zazwyczaj dziecko jest to marzenie na chwilę a psiakiem należy opiekować się ciągle.