Finanse i Biznes

Sala szkoleniowa

Organizując szkolenie trzeba będzie się liczyć z tym, że to po naszej stronie leży znalezienie odpowiedniego miejsca. W dużych miastach takich miejsc z salami jest bardzo dużo, dlatego nie musimy się aż tak bardzo przejmować. Obiekty się znajdą, ale musimy szukać ich o wiele wcześniej. Nie możemy czekać do ostatniej chwili, bo wtedy te lepsze sale szkoleniowe mogą być pozajmowane i wtedy będziemy mieć problem.  Im więcej osób ma znaleźć się na szkoleniu tym szybciej trzeba rezerwować obiekt. Duża liczba gości na szkoleniu oznacza spore problemy. Trzeba znaleźć taką salę, na której jest dużo miejsca, ale byłoby dobrze gdyby przed salą były miejsca parkingowe. W dużych miastach nie zawsze połączenie tego wszystkiego jest możliwe, dlatego trzeba wcześniej przejrzeć oferty, a wtedy wybierzemy z nich coś, co będzie w stu procentach odpowiednie.

Wyposażenie wynajmowanej sali szkoleniowej

Ergonomiczne stoły to coś, co jest nam bardzo potrzebne. To oznacza, że stoły będzie można w dowolny sposób formować, czyli tak ustawić żeby wszystkim było jak najwygodniej i żeby wszystkie osoby mogły w łatwy sposób uczestniczyć w szkoleniu. Poza stołami i krzesłami ważne jest oświetlenie. W salach nie może być ciemno, a tym bardziej, jeśli uczestniczy muszą coś notować. Trzeba zadbać o to żeby mogli w komfortowych warunkach przebywać. Ekrany, rzutniki i telewizory to podstawa w każdej sali wykorzystywanej do szkoleń. To o wiele mniej problemów, bo nie trzeba sprzętu zabierać ze sobą. Można to oczywiście zrobić, bo może być tak, że tańszy obiekt nie ma na wyposażeniu tego, czego potrzebujemy. Z drugiej strony trzeba się zastanowić czy nie lepiej byłoby dopłacić nieco do wynajmu sali, ale przynamniej wszystko będzie tam na wysokim poziomie? Każdy wie najlepiej, jakie wymagania ma spełnić sala szkoleniowa i w ten sposób dotrze do obiektów spełniających najważniejsze wymagania. Może akurat będziemy mieć szczęście i trafimy na taką salę szkoleniową, która jest idealnie dopasowana do naszych potrzeb.

Carlos

1 komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Wysyłając pracownika na jakieś wyjazdowe szkolenia powinniśmy zadbać o ubezpieczenie pracownika w podróży służbowej nie jest to wielki koszt dla pracownika a może wszystkich uchronić przez większymi wydatkami.