Zdrowie i uroda

Ubytki w uzębieniu

Dbanie o zęby jest czynnością niezwykle prostą, wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut na codzienne szczotkowanie zębów, by znacznie ograniczyć występowanie różnych chorób zębów. Jednakże sama higiena jamy ustnej jest nie wystarczająca, aby utrzymać uzębienie w dobrej kondycji należy regularnie poddawać się kontroli u stomatologa.

Czasem jednak, mimo skrupulatnej dbałości o jamę ustną, zęby oraz dziąsła atakowane są przez różne choroby, które mogą skończyć się samoczynnym wypadnięciem lub koniecznością wyrwania zęba (ekstrakcją). Powstały w ten sposób ubytek w uzębieniu, szczególnie jeśli dotyczy siekaczy, szpeci uśmiech i może powodować znaczny dyskomfort w codziennym życiu. Stomatologia od lat zna metody na uzupełnienie braków w uzębieniu. Są to różnego rodzaju mostki, protezy zębowe, które są jednak rozwiązaniami mało trwałymi i często kłopotliwymi w użytkowaniu. Nowoczesnym, wygodnym i bardzo trwałym rozwiązaniem tego problemu są implanty zębowe. Stomatologia oferuje implantację pojedynczych zębów, jak i całych grup, zespolonych ze sobą.

Reklama: sprawdź zabiegi na stomatologia-impla.pl/implanty/

Implantacja zębów odbywa się przeważnie w dwóch etapach: chirurgicznym oraz protetycznym. W pierwszym etapie lekarz dokonuje implantacji metalowej śruby – sztyftu w kość szczęki lub żuchwy. Metalowy element stanowi korzeń całego implantu, na którym później mocuje się koronę nowego zęba.

Korona wykonana jest z trwałych, ceramicznych materiałów, a jej odcień jest dobierany indywidualnie do barwy pozostałych zębów. Sposób mocowania korony umożliwia szybką i bezbolesną jej wymianę, ponieważ metalowa śruba nie jest zazwyczaj wymieniana, zostaje na stałe.

Bertram

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *