Zdrowie i uroda

Sposoby na pielęgnacje paznokci

Aby mieć piękny i efektowny manicure nie wystarczy tylko pomalowanie paznokci żelem lub hybrydą. Aby dłonie prezentowały się modnie i elegancko potrzeba szereg zabiegów pielęgnacyjnych, do których należy odsuwanie i wycinanie skórek. Dzięki specjalnym narzędziom kosmetycznym można szybko i bezboleśnie usunąć zrogowaciałe, odstające i nieestetyczne skórki i dopiero przystąpić do właściwej stylizacji. Takie zabiegi to podstawa skutecznej i wygodnej pielęgnacji dłoni, dzięki której oczyścimy powierzchnię wokół paznokcia.

Pielęgnacja paznokci – jakie są sposoby na piękne dłonie

Brzydkie, rozdwajające się paznokcie i zrogowaciałe skórki to problem z którym boryka się wiele kobiet. Oprócz podstawowych narzędzi kosmetycznych, takich jak radełka, kopytka, cążki i pilniki można zastosować domowe sposoby na zmiękczenie i usunięcie skórek. Bardzo dobry jest olej rycynowy, ponieważ zdecydowanie poprawia wygląd paznokci i skórek wokół nich. Można stosować oliwę z oliwy z dodatkiem soku z cytryny, dobroczynne kąpiele z dodatkiem ziół czy specjalne kremy, maski i odżywki, mające na celu zmiękczenie skórek wokół paznokci. Takie domowe sposoby wymagają jednak trochę czasu dlatego zawsze warto zainwestować w dobrej jakości cążki do usuwania skórek.

Czy cążki do skórek to dobry sposób na prawidłową pielęgnację paznokci

Takie narzędzia kosmetyczne to idealne rozwiązanie na pozbycie się brzydko wyglądających skórek. Należy jednak pamiętać o tym, że cążki powinny być bardzo dobrej jakości. I najlepiej gdy są wykonane ze stali nierdzewnej, ponieważ tylko wtedy mamy gwarancję zachowania odpowiedniego poziomu higieny. Takie akcesoria kosmetyczne powinny być ergonomiczne i z łatwością dopasowywać się do dłoni, ponieważ to pozwala na komfort użytkowania i sprawną pielęgnację. Bardzo ważne jest ostrze, zapewniające precyzję podczas zabiegu usuwania skórek. Dzięki takim akcesoriom kosmetycznym likwidowanie odrostów przy paznokciach może odbywać się bardzo szybko i bezboleśnie, a co najważniejsze w bezpiecznych, higienicznych warunkach – kup już dziś na: https://drogeriadlaciebie.pl/Cazki-c248

Pielęgnacja paznokci – jakie są rodzaje cążek

Na rynku są dostępne różne modele instrumentów do usuwania skórek przy paznokciach. Można zaopatrzyć się w narzędzia z kapturkiem i podwójną lub pojedynczą sprężyną, z rączką z rowkami, uniemożliwiającymi wyślizgniecie się cążek czy różną długością ramion i kształtu ostrza. Niektóre modele o mniejszych gabarytach przeznaczone są do usuwania małych i delikatnych skórek, inne pozwalają na dokładne wycinanie grubszych skórek u rąk i nóg, a nawet na obcinanie paznokci.
Cążki to idealny produkt zarówno do gabinetów kosmetycznych, jak i na użytek domowy.

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *