Motoryzacja

Jaki alkomat wybrać

Nasi klienci pytają często, jakie alkomaty cechują się najwyższą dokładnością wskazań i wytrzymałością, zastanawiają się, jak wybrać urządzenie z możliwie najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Rozumiemy te wątpliwości – alkomat to sprzęt, od którego może zależeć bezpieczeństwo i życie innych osób, należy zatem dokonać przemyślanego wyboru. Rozwój technologii nie ominął tej branży – producenci ścigają się w stosowaniu najróżniejszych usprawnień, zapewniających wysoką jakość działania, a klienci mogą wybierać spośród kilku różnych rodzajów alkomatów. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem sprzętu dla siebie, przygotowaliśmy przykładowy ranking alkomatów.

AlcoFind DA-8100L

Alkomat elektrochemiczny koreańskiej firmy DATech stanowi bardzo dobry wybór dla osób które szukają podstawowego, ale solidnego sprzętu w niskiej cenie. Jest wyposażony w układ zabezpieczający, który sprawdza stan sensora przed każdym pomiarem. Bardzo wysoka dokładność pomiarów (+/- 0.005 procentBAC w 0.1 procentBAC) i wytrzymałość sprawia, że jest to narzędzie bardzo dobre zarówno do samokontroli, jak i do sprawdzania pracowników w firmach.

Drager 3820

Kolejnym przykładem alkomatu wyposażonego w policyjny sensor elektrochemiczny jest niemiecki Drager. Prosta obsługa, małe rozmiary (mieści się w kieszeni spodni) i szybkie działanie (czas poboru próbki ok. 2 sekund). Wbudowany licznik pomiarów, pamięć do 10 testów wstecz, gotowość do użycia praktycznie w każdych warunkach pogodowych (-5°C do +50°C) i bardzo wysoka rozdzielczość wskazań (do 2 miejsc po przecinku), czynią z tego urządzenia dobry i bezpieczny wybór.

AlcoDigital ONE

Alkomat przesiewowy, czyli przystosowany do wykonywania bardzo dużej ilości testów w krótkim czasie (czas poboru próbki to tylko pół sekundy), a w związku z tym odznaczający się szczególną wytrzymałością sensora. Bardzo praktyczne rozwiązanie w sytuacji, kiedy przebadać trzeba dużą liczbę osób – model doskonale sprawdzi się podczas imprez masowych, w zakładach pracy czy na użytek działań służb mundurowych. U nas do kupienia z 24 miesięczną gwarancją, certyfikatem kalibracji, trzema sztukami baterii, nakładkami i walizką.

Lifeloc FC10

Policyjny alkomat, wyróżniający się zaawansowaną technologią, przy zachowaniu prostej obsługi. Wytrzymała bateria – czas pracy to około 160 godzin. Urządzenie posiada tryb automatyczny, ręczny i pasywny. Sprzęt pozwala na sprawdzenie napojów pod kątem zawartości alkoholu. Powszechnie używany przez służby w USA, zgodny z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu. Alkomat zapewnia możliwość dokonania testu bez bezpośredniego kontaktu z ustnikiem (tryb pasywny).

To tylko kilka przykładów sprzętu, oferowanego przez sklep Alkomaty.net.pl. Zapraszamy na naszą stronę – gwarantujemy wysoką jakość i fachowe doradztwo. Zakupione alkomaty posiadają certyfikat kalibracji wystawiany w dniu sprzedaży. Polecane alkomaty znajdą Państwo też na: https://alkomaty.net.pl/content/24-ranking-alkomatow

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *