Motoryzacja

Zalety alkomatów Drager

Alkomaty niemieckiej firmy Dräger, znanej ze swojej renomy,to urządzenia wyspecjalizowane do profesjonalnego użytku, spełniające wymagania najbardziej wybrednych użytkowników. Cechuje ich precyzyjność i szybkość podczas kontroli.

Czym alkomaty Drager różnią się od innych


Wiele modeli posiada autorski sensor producenta: DrägerSensor. To dzięki niemu pomiary są tak rzetelne i powtarzalne w odczytach. W przełożeniu na praktykę wysoka czułość oznacza możliwość odczytu do 2,5 mg/L alkoholu w wydychanym powietrzu – co jest odpowiednikiem do 5,25 promila [‰].

Alkomatu Drager – do użytku domowego i profesjonalnego


Przykładowy model Dräger 5820 jest alkomatem do użytku profesjonalnego, jako propozycja dla służb mundurowych, wszelkich przedsiębiorstw i firm, a także indywidualnych użytkowników stawiających wysokie wymagania. Urządzenie spełnia restrykcyjne normy europejskie. Gdzie można kupić taki alkomat? Zapraszamy na: https://www.kalibrujemy.pl/8_drager

Jak działa alkomat Drager


Urządzenie jest tak skonstruowane, aby pobierało zawartość alkoholu z powietrza, w tak zwanym trybie pasywnym, czyli bez użycia ustnika. Wszelkie funkcje pomiarowe obsługiwane są wręcz intuicyjnie, za pomocą jednego przycisku, a pomiary są rzetelne i powtarzalne. Funkcje menu obsługiwane są z pomocą pozostałych dwóch przycisków, co nie stanowi wielkiego utrudnienia w obsłudze. Alkomat 5820oprócz skutecznego pomiaru, cechuje także gotowość do użytku w ciągu zaledwie kilku sekund.

Certyfikaty


Urządzenia marki Dräger są skalibrowane i przygotowane do działania tuż po odpakowaniu, co producent potwierdza Certyfikatem Adiustacji (kalibracji)urządzenia w dniu jego zakupu.

Ustniki w alkomatach Drager


Różne modele posiadają rozmaite ustniki,jak ustnik typu ‘SLIDE’ N’ CLICK’ cechującym się ergonomicznym kształtem i higieniczną pracą podczas poboru próbek powietrza, natomiast model 5000 stosuje ustniki w formie lejka,dzięki któremu przepływ wsteczne powietrza jest znacząco redukowany, nienarażając tym samym osób badających i badanych na infekcje. Alkomaty Dräger cechuje niski pobór energii,pobieranej z dwóch baterii AA, co w praktyce odpowiada około 1500 testom. Na uwagę zasługuje też niewielka ergonomiczna budowa, a co za tym idzie – niska masa,co poprawia komfort użytkowania, jak też przenoszenia sprzętu, instrukcja użytkowania dostępna jest także w języku polskim, co jest dodatkowo na plus.Obudowa urządzenia wykonana jest z trwałego materiału ABS, odpornego na uszkodzenia mechaniczne.

Wyświetlacz


Alkomaty Dräger wyposażone są oczywiście w ekran LCD, który dostarcza informacji na temat stanu naładowania baterii, ilości czy historii przeprowadzonych testów, czy też aktualnie wykonywanego pomiaru. Należy dodać że menu jest przejrzyste.Niewątpliwą zaletą tych urządzeń jest szeroki zakres temperatury pracy,przykładowo dla modelu 3820 wynoszący od -5°C do+50°C. 

*ALkomaty firmy Drager znajdziecie na stronie: Kalibrujemy.pl

Toporzyk

Dodaj komentarz

Kliknij by skomentować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *